p > Blog (Můj deník) > 4. - 12.6.2011 - Turecko

Zpět
Pošli link kamarádovi 4.6. do 12.6.11 

4. - 12.6.2011 - Turecko

4.6.2011 - sobota - Praha - bobovka a kino  
Vstali jsme v 5:00 a už v 5:40 jsme jeli vlakem do Prahy. Po příjezdu jsme dali věci do kanceláře, zašli na zmrzlinu a jeli do Proseku na bobovou dráhu. Dali jsme asi každý 5 jízd a následně jsme posbírali několik cachí a jeli do centra na pití do Výtopny. To je hospoda, kde pití rozváží modely vláčků. Poté jsme jeli do Imaxu na Piráty z Karibiku 4.  
 
5.6.2011 - neděle - přelet do Antalye a přejezd do Alanye do hotelu  
Vstal jsem v 7:00, posnídal a chvíli na to se vzbudila i Terka. Pobalili jsme si věci a po deváté vyjeli na letiště. Bylo dost času a já si ještě před odletem stihl najít dvě cache. Letadlo mělo letět původně ve 12:40, ale měli jsme spoždéní asi 90 minut. Doletěli jsme do Turecka na letiště Antalya, vystáli si frontu na autobus a přejeli do Alanye. V hotelu nás ubytovali až před 22:00. Prošli jsme se podívat ke skromnému baru, ubohému animačnímu programu a nakonec ke studenému moři. Klasickou večeři jsme nestihli, ale připravili nám alespoň polévku. Studenou. Před půlnocí jsme šli spát.  
 
6.6.2011 - pondělí - válení se u moře  
Ráno jsme zašli na snídani a vyvalili se na lehátka na pláži. Celý den jsme strávili u moře koupáním a opékáním se. Já jsi ještě i četl. Tedy mimo obědové pauzy. Večer jsme si domluvili v jedné cestovce výlet na zítřek do Pamukkale. Po večeři jsme se šli podívat na animační program.  
 
7.6.2011 - úterý - výlet do Pamukkale  
Vstávali jsme před 4:00 ráno. Dostali jsme sebou velmi hubený balíček sloužící jako snídaně a společně s ruským zájezdem jsme vyrazili do 400km vzdáleného města Pomukkale. Po cestě jsme se nejprve zastavili krom svačinkových pauz v prodejně vína na ochutnávku, kde dělali vína z třešní a černé maliny. Další zastávka byla v textilce, kde jsme omrkli výrobu koberců. Před Pamukkale jsme se ještě stavili na oběd. V Pamukkale jsou slavné bílé travertinové terasovité bazénky s možností koupání v Kleopatřině chrámu a okolo zříceniny chrámů a kolosea. Všechno jsme si prohlédli a šli se okoupat do toho termálního Kleopatřina bazénu. Já pak vyběhl asi o 20 minut dřív a našel si jednu cahce. První v Turecku. Odtud jsme ještě nejeli zpět do Alanye, ale nejprve ještě do jedněch termálních koupališť. Tento byl pro změnu s velkým množstvím železa. Krom koupání jsme tam jedli zralé moruše. Závěrem jsme se celí napiplali léčivým bahnem. Po koupání jsme vyrazili směrem na hotel a přes jednu zastávku na večeři jsme dorazili okolo 23:00 zpět na hotel.  
 
 
 
8.6.2011 - středa - opět celý den u moře  
Tento den se podobal pondělku jako vejce vejci. Celý den krom jídelních přestávek jsme byli u moře. Večer jsme šli na dětské disco a poté shlédli kouek animačního programu.  
 
9.6.2011 - čtvrtek - delfíní show  
Po snídani nás dovezli asi 13km daleko do Konakli na delfíní show. Drezura delfínů trvala asi hodinu. Poté za 100€ mohla jít Terezka plavat s delfíny, kde měli možnost se na delfínech i povozit. No a taky šla a skoro hodinu byli v bazénu s delfíny. Po tomto zážitku nás autobus hodil zpět do hotelu a my šli rovnou na oběd. Po jídle jsme zakotvili u hotélového bazénu a tobogánu. Okolo 17:00 jsme se rozhodli vyrazit do centra Alanye. Prošli jsme se k Červené věži, omrkli pobřeží a přístav, nakoupili nějaké turecké sladkosti a stihli jsme dorazit ještě před 21:00 na večeři do hotelu.  
 
 
 
 
 
10.6.2011 - pátek - u moře a procházka ke cachi  
Přes den jsme byli u moře, ale po večeři jsme se před západem slunce rozhodli jít na jednu cache asi 2km daleko od hotelu. Šli jsme okolo pobřeží, na které celý den útočily velké vlny směrem na Alanyi. Cache byla na skále u takové zátoky kde si místní často dělávali pikniky. Těsně p osetmění jsme dorazili zpět k hotelu.  
 
11.6.2011 - sobota - bazén, drobné nákupy u hotelu a balení  
Přes den jsme opět byli u hotelového bazénu. Já si s Terkou hrál ve vodě, nebo jsem si četl. V podvečer jsme šli ještě utratit poslední liry za sladkosti a poté na dětské disko.  
 
12.6.2011 - neděle - cesta domů  
Vstávali jsme už ve 4:30, protože v 5:00 nám jel autobus na letiště do Antalye. Odtud jsme letěli do Prahy, kde jsme byli ve 12:00. Jen jsme si z kanceláře v Praze vzali nějaké věci a letěli jsme na vlak do Ostravy. V 19:00 jsme byli doma.


logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tri65dni
logo tvp
hledat v blogu uživatele 
hledat v blogu uživatele
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 16. 2. 2019 Svátek má Ljuba
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz