p > Blog (Můj deník) > 21. - 29.5.2010 - Jachting Chorvatsko 2010

Zpět
Pošli link kamarádovi 29.5.10 23:59 

21. - 29.5.2010 - Jachting Chorvatsko 2010

21.5.2010 - pátek - nákupy, práce, a odjezd do Chorvatska  
Ráno jsem odvezl do školky Terezku a jel do Tesca udělat velký nákup na týdenní plavbu po Chorvatsku. Musel jsem to vzít na dvakrát, protože do jednoho košíku mi to nevlezlo. Po poledni jsem sjel na chvíli do práce a pak se domů sbalit, najíst a nanosit dřevo. Před odjezdem jsem ještě chvíli pracoval. Z Ostravy jsme nakonec vyjeli až před 20:00. Většinu cesty jsem odřídil já.  
 
22.5.2010 - sobota - trajekt Split - Šolta, nalodění a Sv. Klement  
Do Splitu jsme dorazili už v 6:00, ale trajekt na ostrov Šoltu nám jel až v 11:15. To byl akorát čas posbírat všechny tři cache, které se na Splitu nachází. I tak jsme u přístavu čekali asi 2 hodiny. Po 50 minutách na trajektu jsme se ocitli na Šoltě u naší lodi Cyclades 39.3. Převzali jsme loď, nanosili si do ní věci, okoupali se v moři a vyrazili na plavbu. Jeli jsme nejprve deset km na sever, kde byla jedna cache a pak na jihovýchod k ostrovu Hvar konkrétně k malému ostrůvku Sv.Klement. Tam jsme dorazili už za tmy a v jednom zálivu jsme kotvili. V noci dost foukalo, takže spaní bylo jako na housenkové dráze.  
 
 
 
 
23.5.2010 - neděle - Vis a jeskyně u Biševo  
Vstali jsme opět okolo 10:00, posnídali a jeli na jihozápad okolo ostrova Vis až k ostrůvku Biševo. Foukal dobrý vítr a mohli jsme jet celý den na plachty. U Biševa se nachází Modrá jeskyně do které se jelo. Počasí i dnes vyšlo nádherné. U Biševa jsem nenašel žádné dobré kotviště, tak jsem přejel zpět k Visu a zakotvil na noc tam. Naštěstí už odezněly prvotní příznaky nevolností na lodi a mohli jsme konečně začít i pít.  
 
 
 
24.5.2010 - pondělí - plavba k Hvaru od jihu  
Od Visu jsme dopluli opět na vítr k ostrovu Hvar do městečka Hvar, doplnili zásoby vody a na chvíli se prošli i po břehu. Pak jsme sailovali pod Hvarem na východ až do večera. Opět jsme pařili a spali na kotvě.  
 
 
25.5.2010 - úterý - od Hvaru k pevnině  
Další plavba v jasném dni. Bohužel v bezvětří. Jeli jsme okolo Hvaru až do městečka Drvenik, tedy k pevnině. Spali jsme na kotvě.  
 
 
26.5.2010 - středa - Makarska a ostrov Brač a rybárna  
Ráno se hodně zvedl vítr a normálně nás kotva neudržela. Naštěstí už jsme byli na palubě, když jsme si všimli, že plujeme. Dopoledne jsme vypluli na Makarskou, kde jsem si zašel na 6 km dlouhou procházku pro cache. Taky jsme dokoupili zásoby jídla a pluli k ostrovu Brač opět zakotvit do zátoky. Ovšem v této zátoce bydleli rybáři a pozvali nás na břeh do jejich hospodo/garáže a ugrilovali nám čerstvé rybky. Jídlo bylo dobré, ale nakonec to nebylo vůbec levné.  
 
27.5.2010 - čtvrtek - okolo Brače  
I tento den nám vyšlo počasí a dali jsme si plavbu okolo ostrova Brač. Večer jsem našel nádhernou zátoku, kde jsme zakotvili, dali plavání a jako správní námořníci i chlast.  
 
 
 
28.5.2010 - pátek - dojezd na Šoltu  
Dnes jsme se, i díky bezvětří, docela vyřádili. Napřed jsme se se navzájem vytáhli na vrchol stěžně a potom jsme za lodí táhli záchranný člun ve kterém se jezdilo na vlně vytvářené plachetnicí. V 17:00 jsme dorazili do domovského přístavu Šolta a rozhodli se dorazit poslední zásoby alkoholu. To jsme vzhledem k předimenzování nezvládli (stálo proti nám 6 plných lahví rumu a spoustu jiného pití).  
 
29.5.2010 - sobota - předávka lodi a cesta domů  
Museli jsme se vyhrabat ze vším, co jsme měli na palubě do 8:30. Pak ještě naběhli na předávku lodi a trajekt do Splitu v 10:00 jsme stihli jen tak, tak. Cesta do Ostravy byla opravdu dlouhá a zpestřila se nám tím, že nám v plné rychlosti na dálnici odešla zadní pneumatika. Naštěstí jsme ji zvládli přehodit (asi po hodině koumání). Jedna zastávka na jídlo byla v Rakousku a druhá pak až na Rohlence u Brna. Do ostravu jsme dorazili něco po 1:00 nad ránem.  logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tri65dni
logo tvp
hledat v blogu uživatele 
hledat v blogu uživatele
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 16. 2. 2019 Svátek má Ljuba
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz