p > Blog (Můj deník) > 11. - 13.1.2010 - Paříž

Zpět
Pošli link kamarádovi 13.1.10 20:43 

11. - 13.1.2010 - Paříž

11.1.2010 - pondělí - práce, přejezd do Bratislavy a odlet do Paříže  
Ráno jsem se nabalil, vykopal auto a jel k zubařce. Ta mi opravila zub a mohl jsem do práce. Před budovou jsem potkal zapadlého Marcela, ale po chvíli házení lopatou byl vysvobozen. Do 12:30 jsme pracovali a pak s Pavlem vyrazili bez jakýchkoli problémů do Bratislavy na letiště. V Bratislavě jsme byli brzy a zbývající čas jsme využili návštěvou bratislavského hradu a nalezením přilehlé cache. Odlet do Beauvais byl v 18:35. Přistáli jsme v Beauvais ve 20:00 a rovnou nastoupili do autobusu, který nás zavezl do Paříže. Ve 22:00 jsme vystoupili přímo u kongresového centra. Projeli jsme si nasvícenou Champs Elysées a skončili v jedné restauraci kousek od Bastilly. Museli jsme testnout francouzské víno. Něco po půlnoci jsme se přemístili na ubytování.  
 
12.1.2010 - úterý - Paříž za jeden den  
Ráno jsme vstali, posnídali, pořídili si celodenní jízdenku na metro a vyrazili zpět do centra. Dopoledne zabité, ale odpoledne už stálo za to. Začali jsme u Montmartre výstupem k bazilice Sacré Coeur, kterou jsme si prohlédli i zevnitř a následně ke kalvárii. Po cestě jsme samosebou lovili cache. Dále jsme došli k Notre Damme (opět prohlídka). V Paříži měli taky sněhovou kalamitu. Napadlo asi půl centimetru sněhu, ale zima byla docela velká. Po cestě jsme se zahřívali svařákem. Šli jsme kolem muzea moderního umění Pompidou, národní opery, pařížské radnice, věže Saint John i jsme si prohlédli muzeum v Louvru (to je bohužel v úterky zavřené). Dokonce jsme stihli navštívit i zajímavý obchod, kde za výlohou visí chycení potkani v pastech (obchod byl i ve filmu Ratatouille). Zašli jsme i na místo nad tunelem, ve kterém v roce 1997 umřela princezna Diana a kde je postavena replika pochodně, kterou drží socha svobody v NY. Jakmile se setmělo, šli jsme po cachích kolem Seinny a dalo by se to taky nazvat: "Hledání nejlepšího záběru Eiffelovy věže. Nakonec jsme došli až k ní, a protože nebyly žádné fronty, koupili jsme si vstupy a vyjeli výtahem nahoru. Z vrchu byl krásný výhled na svítící Paříž. Pro lepší představu, jak je věž vysoká, jsme si to sešli dolů po schodech. Je to opravdu makačka na nohy. Dole jsme byli tak vyřízení, že už jsme to vzali jen přes Trocadero, odkud byl asi nejhezčí pohled na věž a kde je zároveň i zastávka metra. Dojeli jsme opět na nám už známou ulici u Bastilly, dali si pro změnu pivo a jeli spát.  
 
 
 
13.1.2010 - středa - cesta domů  
Vstali jsme docela brzo, ale vzhledem k tomu, že venku v noci napadlo dalších neuvěřitelných půl centimetru sněhu, mělo naše metro asi 30 minut zpoždění. Dojeli jsme až na La Défense, což je oblast moderních mrakodrapů a zajímavých budov. Dneska odtud bylo vidět, že Eiffelovka byla v mracích. Pak už rychle na autobus, který nás zavezl na letiště Beauvais. Při vstupní prohlídce mi zabavili všechen kozí sýr, který jsem si nakoupil, že prý to je jako gel a to na palubu letadla brát nesmím. A ještě měl let hodinu zpoždění. :-( Cesta domů autem z Bratislavy byla v pohodě.  
 
 logo horoskopy
logo humor
logo studentka
logo nejhry
logo sms
logo tri65dni
logo tvp
hledat v blogu uživatele 
hledat v blogu uživatele
  Přihlášení
  Registrace


  Vzhledy:
  Vlastni
  Sobota 16. 2. 2019 Svátek má Ljuba
  Vyhrávej v casino.cz nebo na vyherni-automaty.cz   Prodávej s Plať-Mobilem.cz